Akúloľvek úloha plníte v tlačového prevádzke vašej firmy – či už ste vlastníkom, finančným úradníkom alebo operátor  tlače- viete, že biznis tlače sa mení. Môžete sa s tým stretnúť každodenne.

Očakávania zákazníkov. Čas trvania. Doba odozvy. Personalizácia. A to sme vymenovali len zopár.

Tlačové úlohy v tisícoch sú nahradené menšími výrobnými procesmi 300 alebo dokonca tucet. Ak zostať v zisku, tak vaša spoločnosť teraz musí efektívne spracovať 200 pracovných úloh denne, skôr než 20 ako v minulosti. To je hodnota, na vyžiadanie, ktorú vám môžu priniesť digitálne technológie tlače.

Declining-Print-Run-Lengths-1024x599

Dĺžka tlačových úloh

 

  • Neposkytnutá
  • Skrátená
  • Rovnaká
  • Predĺžená

Prehľad 417 poskytovateľov tlačových služieb a tlačiarenských závodov indikuje klesajúcu dĺžku tlačových úloh, viac krátkodobých tlačových za deň (prieskum z roku 2011,InfoTrends ‘Emerging Strategies)

Ale jednoducho len získať digitálnu tlačiareň nestačí. Musíte zariadenie, ktoré má pokročilé funkcie pre automatizáciu.

Dôvod je jednoduchý. Viac pracovných úloh znamená viac ľudských dotykov, od výmeny papiera, kontrolu farieb a  premiestnenia výtlačkov k najbližšiemu finišeru.

A pretože ľudia robia chyby, tak čim viac ľudských dotykov, tak tým väčšie je riziko, že niekde nastane chyba. Ľudská chyba vedie k opätovnému prepracovaniu. Prepracovanie vedie k plytvaniu. Odpad vedie k zmenšovaniu marže. Dostávate sa do obrazu?

Čo ak by ste mohli zautomatizovať sortiment komplexu, napriek tomu, že to je každonne, funkcie, ako je napríklad:

  • Správu farieb
  • Registráciu a zarovnanie
  • Odstránenie zaseknutého papiera
  • Výrez a väzba
  • Nastavenie papiera pre optimálnu tlač

Ak prikyvujete hlavou, potom budete chcieť pokračovať v čítaní. Radi by sme vám predstavili Xerox Versant 180 a 3100 Press, ktoré sú obidva štandardne vybavené automatizáciou špičkových funkcií, ktoré nenájdete v žiadnom konkurenčnom produkte v rovnakej triede.

Pre koho sú ideálne Versant 180 a 3100 Press?

Xerox Versant 180 tlačí rýchlosťou až 80 strán / min a priemerný objem 80.000 výtlačkov mesačne. Je to konzistentný pracovník v strednom výrobnom sortimente, ideálny pre tlačiarne a podniky, ktoré potrebujú jednoduché a cenovo dostupné riešenie pre poskytovanie vyššej kvality v kratšom čase. Voliteľný Balík “Performance Package” poskytuje najvyššiu rýchlosť tlače bez ohľadu na zásoby a vylepšené automatizačné funkcie.

Mimochodom Xerox Versant 3100 je výrobný ťahúň vo svojej vlastnej triede, predstavuje veľmi pokročilú úroveň automatizácie a produktivity. Tlačí rýchlosťou až 100 strán / minútu a spracováva priemerné objemy 250.000 mesačne. Je ideálnou voľbou pre zaneprázdnené tlačiarne, ktoré je potrebujú tlačiť rýchlejšie, zvýšiť produktivitu a zlepšiť marže prostredníctvom automatizácie.

Versant_Fam_Finishing_BR21359

Prečo je automatizácia dôležitá pri produkčnej tlači

Opýtajte sa ktorejkoľvek dentálnej hygieničky, ako často by ste mali používať dentálnu niť a ona určite povie, že každý deň. Ale realisticky sa to pravdepodobne nestane. Prečo? Je to ťažkopádne, je to časovo náročné a je to proste jednoduchšie neurobiť. Rovnaké je to s kalibráciou digitálneho tlačového stroja. Každý tlačový stroj by mal byť kalibrovaný každý zmenu (alebo aspoň raz týždenne), aby sme zaistili presnú a opakovateľné farbu, ale operátor tlače sa tým pravdepodobne nebude zaťažovať.

Ale čo ak by vaše zuby mohli byť automaticky čistené dentálnou niťou, zatiaľ čo by ste si ich čistili zubnou kefkou? Takéto niečo by vás určite zaujímalo. V podstate, takto funguje rada Versant.

Niektoré funkcie sú plne automatizované, ako je riadenie procesov a automatická registrácia a konzistencia farby, bez toho aby musel operátor urobiť čokoľvek. Ostatné medzitým vyžaduje len niekoľko jednoduchých kliknutí myšou na zahájenie tlačovej úlohy. Bez ohľadu na to, že to všetko zahŕňa rozpätie produkcie od poslania pracovnej úlohy až po dokončenie – úspora času obsluhy, čo maximalizuje dobu prevádzkyschopnosti a tlačový stroj chŕli stránky maximálnym ziskom.

Vezmite si napr. kalibráciu farieb. Keď prevádzkovateľ zistí, že môže vykonať túto neľahká úlohu iba dvoma kliknutiami myši, prvý na začatie procesu a druhý na potvrdenie výsledkov – a trvá to len dve minúty, a nie dvadsať – urobí to každý deň a bude pyšní na svoje výsledky. Iné vstavané nástroje nechajú softvér, aby to urobil a nevyžaduje to zásah obsluhy a je to bez zložitých krokov a bez dalšieho rozhodovania.

Categories: Novinky

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *