Keď hovoríme toner, čo to vlastne je? Toner je životodarná látka tlačiarní  alebo multifunkčných tlačiarní. Bez toneru máte v podstate veľký skener alebo ťažítko na papier. Je zrejmé, že odporúčame aby ste používali originálny toner vo svojich tlačiarňach, avšak mnohí využívajú nekvalitný „fejk-ový“ toner pre výhodnú cenu. V prípade ak používate „fejk-ový“ toner, viete koľko vás v skutočnosti stojí? Z dlhodobého hľadiska môže byť nákup toneru oveľa drahší ako zaplatíte v predajni. Prečo? Nekvalitný toner spravidla vždy spôsobí problémy s tlačou, často-krát poškodí tlačiareň čím Vám vzniknú náklady na opravu a výmenu poškodených dielov.

Spenser Lab uskutočnil testy tonerov a výsledky preukázali, že aj napriek vyššej cene originálnych tonerov je to ekonomickejší variant. Bolo zistené, že väčšina alternatívnych tonerov nemala deklarovanú výťažnosť. Častejšie spôsobovala prestoje a aj nároky na servisný zásah. Z toho vyplýva otázka, aká je skutočná cena týchto na oko výhodných tonerov? Zdá sa, že oveľa viac ako nájdete v cenníku.

Ak potrebujete pomoc s výberom správneho toneru, neváhajte sa na nás obrátiť prostredníctvom kontaktného formulára alebo cez zákaznícku linku.


0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.